Hirudoid Forte Jel Nedir? Ne İşe Yarar?


0

Hirudoid forte jel bir nedenden dolayı vücutta oluşmuş olan pıhtıyı eritmeye ve tekrar oluşumunu engellemeye yarayan kremdir. Jel kıvamında olan bu krem açık yaralara kesinlikle uygulanmamakla birlikte kapalı yaraların tedavisi için kullanılmaktadır.

Etken Madde:

100 g jel içinde 445 mg (40.000 Ü) mukopolisakkarit polisülfat (kondroitin
polisülfat) bulunur.

Hirudoid Forte Jel Nedir?

Hirudoid forte jel içerisinde bulunan kondroitin polisülfat etkin maddesiyle vücuttaki pıhtı oluşumunu engelleyerek, var olanların erimesini sağlayan kremdir.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

Hirudoid forte jel herhangi bir nedenden dolayı vücutta oluşan pıhtıların eriyerek sönmesini sağlar. Ayrıca tekrar oluşumunu da engellemekle birlikte derideki zedelenme gibi oluşumların hızlı tedavisinde ve morlukların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Hirudoid Forte Jel Prospektüsünde Ne Yazar?

Hirudoid forte jel prospektüsünde ilacın etken maddeleri ve yardımcı maddeleri ile birlikte şu bilgiler yer almaktadır;

  • Nedir? ve Ne için kullanılır?
  • Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
  • Nasıl kullanılır?
  • Olası yan etkileri nelerdir?
  • Saklanma koşulları
BENZER YAZILAR  Defne Faydaları ve Zararları

Nedir? Ne için kullanılır?

Hirudoid forte jel bir nedenden dolayı vücutta oluşmuş olan pıhtıyı eritmeye ve tekrar oluşumunu engellemeye yarayan kremdir. Jel kıvamında olan bu krem açık yaralara kesinlikle uygulanmamakla birlikte kapalı yaraların tedavisi için kullanılmaktadır.

Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İçeriğinde bulunan etken maddeye karşı aşırı hassasiyeti, alerjisi olan kişilerin Hirudoid forte jel’i kullanmamaları gerekmektedir. Hirudoid forte jel’in yalnızca kapanmış olan yaralarda kullanılması gerekmektedir. Açık yaralarda kullanmayınız.

Hirudoid forte jel‘i sadece doktor önerisiyle kullanmalısınız.

Nasıl Kullanılır?

Hirudoid forte jel için uygun dozaj; günde 2-3 sefer yaranın ya da sorunlu bölgenin büyüklüğüne göre olmalı ve masaj yapılarak sürülmelidir. Ağrılı bölge için kullanımında gerekli olması halinde 2-3 seferin üzerinde kullanım da yapılabilmektedir.  Tedavinin bitiş süresi yaranın iyileşmesine bağlıdır.

Tedavi süreci 2 gün ile 2 hafta arasında değişebilmektedir. 2 hafta sonunda tedavi sonuç vermemişse doktorunuza danışmalısınız.

Hirudoid forte jel’in uygulanmasının ardından üzerinin herhangi bir bandajla kapatılması uygun görülmemektedir.

Çocuklarda ya da yaşlılarda kullanımında herhangi bir özel durumla karşılaşılmamıştır.

Doz aşımına dair herhangi bir yan etki bilinmemektedir. Çocuklarda yanlışlıkla ağızdan fazlaca alınması sonucunda etken maddenin etkisiyle alkol zehirlenmesi belirtileri görülebilmektedir. Bu durumla karşılaştığınızda acilen tıbbi müdahale önlemlerini alınız.

Kremi kullanmayı unuttuğunuzda, unuttuğunuz zamanın dozunu günlük dozajınıza eklemeyiniz. Kullanmanız gereken dozda uygulamaya devam ediniz. Tedavinin sonlanmasında bilinen herhangi bir etkiye rastlanmamıştır.

Hirudoid Forte Jel’in Yan Etkileri Nelerdir?

Hirudoid forte jel’in etken maddeye karşı duyarlı olunması dışında bilinen bir yan etkisine rastlanmamıştır. Herhangi bir alerjik reaksiyona maruz kaldığınızı düşünüyorsanız ve cildinizde kızarıklıklar meydana geldiyse derhal krem kullanımını bırakarak doktorunuza başvurunuz.

Saklanma Koşulları

Direkt güneş ışığından, 25 derecenin üstündeki sıcaklıktan ve çocuklardan uzak tutunuz. Kremin kendi kutusunun içerisinde saklanması tavsiye edilmektedir.

BENZER YAZILAR  Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Hirudoid Forte Jel Muadili Nedir?

Hirudoid forte jel içeriğindeki etken maddesi nedeniyle muadili yalnızca hirudoid forte kremdir. Kullanım bölgeleri farklılık gösterse de içeriğindeki etken madde aynıdır. Kanın pıhtılaşmasını önleyen ve ödem üzerinde etkili olan bir başka krem Lasonil kremdir. Ancak içeriğindeki etken maddesi hirudoid ile aynı değildir. Bu açıdan hirudoid krem ya da jelin tam muadili değildir.

Hirudoid Forte Jel Ödem Yapar Mı?

Hirudoid forte jel ödem yapmadığı gibi ödem oluşan yerlerin tedavisinde de kullanılabilen bir kremdir. Ödem ve morlukların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Hirudoid Forte Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Hirudoid forte jel yan etkileri olarak; içeriğinde bulunan etken maddeye karşı hassasiyeti bulunan kişilerde kızarıklığa neden olmaktadır. Kullanımının durdurulması ile birlikte hızlı bir şekilde iyileşme gözlemlenmektedir.

Hirudoid Forte Jel Yüze Sürülür Mü?

Hirudoid forte jel yüze sürüldüğünde az miktarda kullanılmalıdır. Yüz bölgesi için özellikle kullanmak isterseniz Hirudoid forte krem tercih etmeniz daha uygun bir seçim olacaktır.

hirudoid-forte-jel-2
Hirudoid forte jel

Hirudoid Forte Jel Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Hirudoid forte jel çocuklar ve yaşlılarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Etken maddeye karşı hassasiyeti olması dışında herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Hirudoid Morluğu Kaç Günde Geçirir?

Hirudoid forte jel ve krem morlukların tedavisinde kullanıldığında en az 4 gün, en fazla 2 haftaya kadar tedaviye cevap vermektedir. Bu süreç içerisinde sonucunu etkili bir şekilde göremezseniz doktorunuza başvurabillirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Yanık İçin Kullanılır mı?

Hirudoid forte jel yanık tedavisinin başlangıcında kesinlikle kullanılmamalıdır. Açık yaraların kapanmasından sonra Hirudoid forte jel kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Kullananlar Nasıl Yorum Yapıyor?

Hirudoid forte jel ya da krem kullananlar tedavi süreçleri hakkında olumlu yorum yapmaktadırlar. Genellikle morluk tedavisinde birkaç gün içerisinde sonuç alındığı kullanıcılar tarafından bildirilmektedir.

BENZER YAZILAR  Dumping Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Geçmesi zor olan kas ağrılarında da oldukça etkili olduğu kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda bildirilmektedir.

Hirudoid forte jel ayrıca ödem ve yanığın ilerleyen dönem tedavisinde de kullanılmaktadır. Genellikle kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda tedavi süreçlerinin birkaç gün ile 2 hafta arasında değişebilmekte olduğu bildirilmiştir.

Hirudoid Krem Günde Kaç Kez Kullanılır?

Hirudoid forte krem uygun dozajı günde 2-3 sefer yaranın ya da sorunlu bölgenin büyüklüğüne göre olmalıdır. Ağrılı bölge için kullanımında gerekli olması halinde 2-3 seferin üzerinde kullanım da yapılabilmektedir.  

Hirudioid Forte Jel Fiyatı Ne Kadar?

Hirudoid forte jel reçeteli olarak satılan bir kremdir. Eczanelerden alış fiyatı ise 2022 yılı için 31 TL 78 kuruştur.

Hirudioid Forte Jel Nerede Satılır?

Hirudoid forte jel reçeteli satılan bir krem olduğundan yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

hirudoid-forte-jel-3
Hirudoid forte jel

Hirudioid Forte Jel Benzeri İlaçlar Nelerdir?

Hirudioid Forte Jel ile birlikte en fazla kullanılan ilaçlar şunlardır;

Fastjel Nedir?

Fastjel deri üzerine uygulanan iltihapların önlenmesinde ve ağrıların tedavisinde kullanılan jel kıvamlı bir kremdir. Daha çok yaralanmalar sonucu ağrı ve şişmelerin önlenmesinde etkili bir kremdir.

https://fitveform.com/fast-jel-nedir-ne-ise-yarar/

Fastjel Nerelerde Kullanılır?

Fastjel krem vücutta ağrı ya da şişme olan bölgeye direkt olarak uygulanabilmektedir.

Dolgit Nedir?

Dolgit özellikle romatizmal iltihaplanmalarda ve çarpma, burkulma gibi ağrıların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliktedir.

https://fitveform.com/dolgit-krem-nedir-ne-ise-yarar/

Dolgit Jel Krem Ne İşe Yarar?

Dolgit jel krem genellikle romatizmanın neden olduğu iltihabi durumlarda ve kaza sonucu oluşan ağrıların tedavisinde kullanılır.

Lasonil Nedir?

Lasonil jel hirudoid forte jel ile benzerlik göstermektedir. Vücuttaki pıhtı oluşumunu engelleyen ve var olanların erimesini sağlayan, aynı zamanda ödemi tedavi eden kaza sonucu oluşan şişme, burkulma gibi durumlarda kullanılabilen bir kremdir.

Lasonil Ne İşe Yarar?

Lasonil krem pıhtılaşma ve ödem oluşumunu engellemeye yarar. Aynı zamanda ödemi tedavi eder ve şişme, burkulma gibi durumlarda kullanılır.  

Stilex Jel Nedir?

Stilex jel haricen kullanılabilen, reçetesiz olarak da alabileceğiniz; böcek sokmaları sonrası oluşan kaşıntı için, güneşten meydana gelen yanıklar için ve çok ciddi olmayan 1. Derece yanıkların cilt tedavisi için kullanılabilen bir tür kremdir.

https://fitveform.com/stilex-jel-nedir-ne-icin-kullanilir/

Stilex Jel Ne İşe Yarar?

Stilex jel böcek sokması sonucu oluşan kaşıntıda, güneşte meydana gelen yanıklarda ve 1. Derece olan yanıklarda deriyi tedavi etmek için kullanılır.

Flexo Jel Nedir?

Flexo jel özellikle sportif faaliyetlerde oluşan kaza sonucu oluşan ezilme, burkulma gibi durumlarda meydana gelen ağrılar için kullanılan bir kremdir. Ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulanır.  

Flexo Jel Nasıl Kullanılır?

Flexo jel ağrılı bölge üzerine masaj yapar gibi yedirilerek sürülür ve beklenir. Kremin kuruması ve cilt tarafından emilmesi beklenir.

https://fitveform.com/muscoflex-duo-jel-nedir-ne-ise-yarar/

Muscoflex Duo Jel Krem Ne İşe Yarar?

Muscoflex duo jel krem romatizmal ağrılar da dahil olmak üzere kas ağrılarının tedavisinde deri üzerine uygulandığında ağrı kesici ve kas gevşetici özelliklere sahip bir kremdir.

Yazı Kaynakları
ChondroıTıN Sulfate - Uses, Side Effects, And More
Glucosamine, chondroitin sulfate, and the two in combination for painful knee osteoarthritis
Chondroitin Sulfate in the Treatment of Osteoarthritis: From in Vitro Studies to Clinical Recommendations
Chondroitin Sulfate: Benefits, Downsides, Dosage, and More
Chondroitin Sulfate
Chondroitin sulfate (CS) is one class of glycosaminoglycans (GAGs) consisting of N-acetylgalactosamine and glucuronic acid.
Chondroitin: Everything You Need to Know
Chondroitin sulfate
Effectiveness of Glucosamine and Chondroitin Sulfate for Osteoarthritis
Glucosamine and Chondroitin for Osteoarthritis Pain

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir